M&M HONDA REINFORCED SPRING IDΦ60 6INCH 10KGFMM FOR 00201-CS-60-15210
| /
Brand
M&M HONDA
Series Name
REINFORCED SPRING IDΦ60 6INCH 10KGFMM
Product Number
00201-CS-60-15210
Product Description
This is a direct-wound reinforced spring exclusively for vehicle height adjustment dampers. Please select the spring rate according to the application. The price is for one spring. ID φ60/65 6inch(152mm) 7inch(178mm) 8inch(203mm) 3 sizes with spring rate from 6kgf/mm to 20kgf/mm are available. Please contact us for other specifications.
Remarks